16 maj 2017

Grzebień czy szczotka? Czego używać do czesania?

Jak czesac wlosy
Grzebień czy szczotka? Oto jest pytanie! Co jest lepsze do czesania włosów? Zarówno grzebienie, jak i szczotki mają swoich wiernych zwolenników. Ale najlepsze, jak zwykle, jest naprzemienne używanie obu przyrządów, w zależności od warunków.Szczotka do włosów

Szczotki powinniśmy używać przede wszystkim do włosów suchych. Najdelikatniejsza dla włosów będzie szczotka z naturalnym włosiem, na przykład z włosiem dzika. Jej zaletą jest również oczyszczanie włosów i skóry głowy z pyłków i innych zanieczyszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że szczotki z włosiem naturalnym nie będą odpowiednie dla alergików. Ważne też jest, aby szczotkę dzikową regularnie czyścić, aby usunąć z niej zanieczyszczenia zebrane z włosów.
Szczotki z dzika kosztują zazwyczaj 15-20zł.

Czym czesac wlosy szczotka grzebien tangle teezer

Więcej o czyszczeniu szczotek i grzebieni znajdziesz tutaj.


Szczotka do masażu

Jeśli masz w zwyczaju wczesywanie maski do włosów lub wykonywanie masażu głowy, dobrze, abyś nabyła szczotkę do masażu. Jest ona bardzo poręczna, nie wyślizguje się nawet ze śliskich dłoni zamoczonych w odżywce. Ma lekko wklęsły kształt, czyli świetnie dopasowuje się do kształu głowy. Jej ząbki są krótkie, grube, gładko zakończone i dość rzadkie, czyli idealne do wczesywania masek i masowania skóry głowy.
Szczotki do masażu można kupić za około 3-4zł
czym czesac wlosy

Grzebień

Grzebienia należy używać do czesania włosów mokrych. Mokre włosy, po odpowiednim myciu nie powinny być splątane, dlatego grzebień powinien służyć przeczesaniu włosów, a nie rozczesywaniu splątanych pasm (mokrych włosów nie należy mocno czesać).

Więcej o myciu i czesaniu mokrych włosów znajdziesz tutaj.


W dobry grzebień warto zainwestować i wydać kilka złotych więcej. Obecnie najlepszymi grzebieniami są grzebienie węglowe. Są to grzebienie bardzo sztywne, więc nie zaginają się i nie naciągają włosów, a ładnie i gładko je przeczesują. Ich wielką zaletą są właściwości antystatyczne - oznacza to, że taki grzebień nie będzie nam elektryzował włosów. Grzebienie węglowe są też łatwe w czyszczeniu - nie wchodzą w żadne reakcje, nie oblepiają się pianką, lakierem, ani nie zabarwiają się od farby.
Grzebień węglowy kupisz mniej więcej za 25-30zł.
Czym czesac wlosy

2 w 1 - TangleTeezer

Ciekawą opcją wśród "czesadeł" jest TangleTeezer. Można nim czesać zarówno włosy suche, jak i mokre. Świetnie radzi sobie nawet z mocno poplątanymi włosami. Do włosów gęstych i kręconych jest specjalna wersja szczotki - TangleTeezer Thick&Curly. TangleTeezer przetestowałam na kilku klientkach oraz na mojej siostrze, która ma bardzo gęste włosy i na mamie, która ma włosy cienkie i dość łatwo plączące się. Na każdych włosach sprawdził się bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o cenę TangleTeezera, to w sieciowych drogeriach kosztuje on około 40zł. W internecie można dostać go trochę taniej. Należy jednak uważać, żeby nie kupić tańszego odpowiednika TT. Mimo, że szczotki wyglądają identycznie, to znacznie różnią się pod względem jakości.
Czym czesac wlosy


Masz swój ulubiony przyrząd do czesania czy dobierasz go raczej do okazji? A może jesteś fanką TangleTeezera? Daj znać, jakie masz czesaniowe nawyki!

blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz