16 maj 2017

Jak czyścić grzebienie i szczotki do włosów?

Jak czyscic grzebienie
Szczotki i grzebienie to najczęściej używane przyrządy do włosów. Czeszemy nimi włosy czyste, wymagające mycia, spsikane odżywkami i piankami. Z tego powodu na grzebieniach i szczotkach osadza się mnóstwo kurzu, pyłów, kosmetyków, tłuszczu, naskórka i włosów. Sprawdźmy, jak czyścić grzebienie i szczotki.Przede wszystkim regularnie!

Wiem, że czyszczenie szczotek i grzebieni jest dużo bardziej popularne w salonach, niż w domach. Tam sprzęt czyści się po każdym kliencie. Używając szczotki samemu, mamy wrażenie, że nie trzeba ich myć aż tak często. A trzeba.
Idealnie by było, gdybyś myła szczotki i grzebienie raz w tygodniu. Wiem, że to nieciekawe zajęcie, ale pomyśl sobie o tych wszystkich zanieczyszczeniach, które osadzają się na grzebieniach i szczotkach. Myjemy włosy po to, żeby były czyste i świeże. Nie może być tak, że czyste włosy czeszemy brudnymi szczotkami. Spróbuj myć szczotki i grzebienie raz w tygodniu, a jeśli ciężko Ci się za to zabrać, to chociaż 1-2 razy w miesiącu. I tak będziesz grubo powyżej średniej, bo wiem, że mycie grzebieni nie jest niestety częstym nawykiem w pozafryzjerkim świecie.

Szczotki do włosów - mycie

Na szczotkach do włosów, szczególnie tych, z naturalnym włosiem, znajduje się dużo naskórka, łoju i włosów. Aby dobrze wyczyścić szczotkę, należy najpierw pozbyć się z niej włosów. Można to zrobić szpikulcem lub wykałaczką, lecz jest to mało wygodne. Istnieją specjalne czyściki do szczotek, które bardzo dokładnie wyjmują włoski spomiędzy ząbków szczotki. W hurtowni fryzjerskiej kosztują one koło 10-15zł.
Jak czyscic szczotki
Po oczyszczeniu szczotki z włosów należy wyczyścić jej ząbki i włosie. W tym celu moczymy szczotkę i nakładamy szampon lub polewamy szczotkę rozcieńczonym szamponem. Następnie zwykłą szczotką lub szczoteczką do zębów (najwygodniejsza i najtańsza opcja), szorujemy plastikową/drewnianą część szczotki i wyczesujemy dokładnie ząbki i włosie szczotki.
Następnie szczotkę dokładnie płuczemy, otrzepujemy z nadmiaru wody i delikatnie osuszamy ręcznikiem. Szczotka powinna mieć szansę dokładnie wyschnąć. Zaraz po myciu nie należy chować szczotki do szafki, ani kosmetyczki. 

Grzebienie - mycie

Mycie grzebieni jest nieco łatwiejsze, szczególnie jeśli posiadamy grzebienie węglowe. Grzebień należy opłukać wodą, a następnie za pomocą szamponu i czyścika (bardzo dokładnie myje ząbki grzebienia) lub ewentualnie zwykłej szczoteczki czyścimy cały grzebień. Należy zwrócić uwagę, aby bardzo dokładnie umyć ząbki grzebienia z każdej strony. Używając czyścika, wkładamy grzebień pomiędzy obrotowe szczotki i szorujemy czyścikiem powierzchnię grzebienia.
Jak czyscic tangle teezer

Czyszczenia i dezynfekcja

Po takim myciu szczotki i grzebienie będą czyste, ale nadal mogą na nich znajdować się różne drobnoustroje. Byłoby świetnie, gdybyś nabyła płyn do dezynfekcji i po każdym myciu spsikała swoje czesadełka. Takie płyny są zazwyczaj sprzedawane w litrowych pojemnikach i starczają na baaaaardzo długo. Płyny do dezynfekcji to koszt w granicach 35-45zł. Swojego obecnego płynu używam od pół roku i zużyłam może ze 100ml.
Jak często myjesz swoje szczotki i grzebienie? Czy używasz domowych szczotek czy raczej specjalnych czyścików? Poprzestajesz na myciu czy pokusiłaś się też o dezynfekcję?

blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz