14 maj 2017

Jak suszyć włosy? 10 wskazówek

Jak suszyc wlosy
Suszenie włosów to gorący temat ;) Dzisiaj przedstawiam kilka wskazówek, które pomogą Ci szybko i bezpiecznie suszyć włosy. Będzie trochę o kosmetykach, technikach i trikach. Zapraszam do czytania.

Termoochrona
Termoochrona to serum w spreju chroniące włosy przed negatywnym działaniem wysokich temperatur. Przy codziennym lub prawie codziennym suszeniu włosów, warto zainwestować w ten kosmetyk. 
Mokre włosy spryskaj termoochroną od połowy w dół. Teraz są już bezpieczne i gotowe do suszenia.

Temperatura
Włosy nie lubią przegrzewania. Staraj się suszyć włosy ciepłym powietrzem, a nie gorącym. Nagrzanie włosów wcale nie przyspiesza ich wysychania. Za to bardzo je niszczy. Dodatkowo, nagrzana skóra głowy (a właściwie gruczoły ) produkuje więcej łoju. Przez to włosy zaraz po umyciu są przetłuszczone.

Kierunek
Włosy należy suszyć w jednym kierunku. Zmiana kierunku suszenia lub suszenie włosów głową na dół w połączeniu z podmuchem powietrza może plątać włosy. Rozczesywanie ich na gorąco mocno im szkodzi.
Wyjątkiem może być suszenie grzywki. Często, kiedy nosi się grzywkę na bok, suszy się ją na drugą stronę lub do tyłu, a następnie zaczesuje we właściwym kierunku. Dzięki temu grzywka ładnie się układa. Przy krótkich włosach i ostrożnym suszeniu, nie powinno stać się nic złego.

Czesanie
Przeczesywanie włosów w międzyczasie przyspiesza proces suszenia. Mokre włosy mają tendencję do formowania się w "dredy". Zbite pasma włosów suszą się tylko na zewnątrz, a w środku pozostają mokre. Kilkukrotne uczesanie włosów w trakcie suszenia rozbija pasma i włosy suszą się bardziej równomiernie.

Od nasady
Włosy staraj się suszyć raczej od nasady. Dosuszenie tych włosów zajmuje najwięcej czasu, ponieważ włosy są tam najgęstsze. Końcówki zaś są najłatwiejsze do wysuszenia, ponieważ są zazwyczaj bardziej porowate, cieńsze i rzadsze niż nasada.

Unoszenie włosów
Przyklapnięte włosy potrzebują długiego suszenia. Możesz sobie pomóc, przeczesując włosy z dołu do góry palcami i unosząc je u nasady. Pamiętaj tylko, żeby nie robić tego chaotycznie i nie plątać włosów.

Cała głowa na raz
Niektórzy mają w nawyku suszenie włosów partiami - najpierw jedna strona do sucha, później druga. Lepsze efekty daje suszenie całej głowy na raz i dość częste zmienianie suszonej partii. Podczas gdy jedna strona włosów jest nagrzewana i suszona, druga sobie odpoczywa, chłodzi się i sama odparowuje.

Suszenie na raty
Suszenie na raty również przyspiesza cały proces. Spróbuj jednego dnia wysuszyć włosy tak w połowie, iść na minutkę dopić kawę, a później dosuszyć włosy do końca. W międzyczasie włosy odparują, ochłodzą się i druga część suszenia pójdzie szybciej.
Przy suszeniu całych włosów w jednej turze często mamy problem z dosuszeniem części u nasady i pod spodem. Przy suszeniu na raty nie powinno już być tego problemu.

Zimne powietrze na koniec
Gdy już masz suche włosy, warto je owiać zimnym powietrzem. Jeśli tylko Twoja suszarka ma taka opcję, zafunduj swoim włosom trochę ochłody po ciepłej kąpieli i suszeniu.

Dobra suszarka
Do właściwego suszenia włosów przyda się też dobra suszarka, z regulacją temperatury, nawiewu itp. Sprawdź tutaj, jak wybrać suszarkę, by była funkcjonalna i wygodna.


Właśnie tak wygląda idealne suszenie włosów. Do ilu z tych punktów stosujesz się na co dzień? A może znalazłaś na tej liście coś, co jest dla Ciebie nowością?

blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz