13 maj 2017

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Jak wybrac suszarke do wlosoww
Jeśli czytasz ten wpis, to zapewne stoisz przed wyborem suszarki do włosów. W sklepach z urządzeniami jest zazwyczaj kilkanaście suszarek do wyboru. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Jakie opcje powinna mieć suszarka, żeby była wydajna, wygodna i dobra dla włosów?


Parametry dobrej suszarki:


1. Moc

Domowa suszarka powinna mieć moc ok 2000-2400W. Przy takich parametrach suszarka będzie wydajna i szybko wysuszy włosy.

2. Regulacja nadmuchu i  temperatury

Dobra suszarka powinna mieć 2 przełączniki, jeden do zmiany siły nadmuchu, a drugi do regulacji temperatury. Używając takiej suszarki, możemy ustawić dokładnie takie parametry, jakie potrzebujemy. Suszarki z jednym przełącznikiem mają stała temperaturę, co jest dość ograniczające.

Warto zwrócić też uwagę, gdzie umiejscowione są przyciski i jak są skonstruowane. W większości suszarek przyciski są z przodu suszarki, zaraz pod palcami. Dla niektórych jest to niewygodne, ponieważ w trakcie suszenia czy modelowania włosów, takie guziki łatwo przez przypadek przełączyć, szczególnie jeśli lekko chodzą. Dobrą alternatywą są guziki umiejscowione z boku suszarki, na rączce, w miejscu, gdzie nie dotykamy suszarki.

Dla mnie najlepszą formą są przełączniki. Nie są to przyciski, które się wciska, a przesuwa. Takie przełączniki pozostaną w miejscu, nawet jeśli będziesz suszyć włosy w pośpiechu.

3. Przycisk zimnego nadmuchu

Przycisk zimnego powietrza jest moim zdaniem obowiązkową opcją w suszarce każdej włosomaniaczki. Po skończonym suszeniu można schłodzić nagrzane włosy, dzięki czemu będą gładsze i mniej podatne na uszkodzenia.

4. Jonizacja powietrza

Funkcję jonizacji powietrza ma obecnie większość suszarek, ale warto upewnić się przed zakupem, że Twoja 'wybranka' również ją posiada. Jonizacja powietrza sprawia, że włosy się nie elektryzują. Jest to wybawienie dla posiadaczek włosów z tendencją do elektryzowania. Susząc takie włosy zwykłą suszarką można czasem stracić cierpliwość ;)

5. Kształt

Żeby suszarka była wygodna w użytkowaniu, powinna być raczej krótka, a jej rączką powinna być zagięta pod odpowiednim kątem. Będąc w sklepie, weź interesującą Ciebie suszarkę do ręki i sprawdź, jak leży w dłoni.

6. Waga

Przy okazji 'przymierzania' suszarki, zwróć uwagę na ciężar urządzenia. Ciężka suszarka będzie męczyć dłoń i będzie trudna w manewrowaniu przy modelowaniu itp.

7. Dyfuzor

Jeśli masz kręcone włosy, dobrze, aby Twoja suszarka miała dyfuzor. Sprawdź, czy otrzymasz go w zestawie lub czy będziesz miała możliwość dokupienia go osobno. Dyfuzory są dostosowane do konkretnej suszarki, także jeśli producent nie stworzył dyfuzora do Twojej suszarki, możesz mieć później problem ze zdobyciem jakiegoś pasującego.

8. Kabel

Wygodna suszarka to taka, która pozwala na swobodę ruchów. Kabel od suszarki powinien być przede wszystkim długi i elastyczny. Często na kablu, przy samej suszarce jest też pętelka umożliwiająca zawieszenie suszarki. To ogromny plus, szczególnie dla posiadaczek mniejszych łazienek.


9. Zdejmowalna tylna kratka

Kratka znajdująca się z tyłu suszarki zbiera wszystkie pyłki i kurze, które znajdują się w powietrzu. Dzięki temu suszarka pozostaje czysta w środku. Taką kratkę należy co jakiś czas wyczyścić, dlatego powinna ona być wyjmowalna.

Ile kosztuje dobra suszarka?

Przyznam, że sama całkiem niedawno kupowałam nową suszarkę. Na zakupy wybrałam się do znanego marketu ze sprzętem elektronicznym, w centrum Poznania. Z dostępnych tam produktów, najtańsza suszarka, która spełniała wszystkie moje oczekiwania, była w cenie 128zł. Uważam, że to dobra cena. Moja poprzednia suszarka posłużyła mi dobrych parę lat, mimo, że nie była najlepsza, więc inwestycja w moją obecną suszarkę na pewno będzie opłacalna.
Dla dociekliwych, suszarka, którą posiadam to Remington Shine Therapy.
Jak wybrac dobra suszarke do wlosow

I to tyle, jeśli chodzi o suszarki. Życzę owocnych łowów ;)

A Wy? Macie już swoje wymarzone suszarki, czy czekacie na najbliższe święta i prezenty? ;)
Pochwalcie się swoimi suszarkami. Jestem ciekawa, czego używają włosomaniaczki!

blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz