11 maj 2017

Regeneracja a kondycjonowanie włosa

kondycjonowanie regeneracja wlosow
Żeby dobrze zadbać o swoje włosy, należy zrozumieć, czym różni się regeneracja od kondycjonowania. Mimo, że ich efekty mogą wydawać się podobne, to jest między nimi kilka zasadniczych różnic. Aby lepiej pojąć działanie kosmetyków regenerujących i kondycjonujących, zobaczmy najpierw, z czego się składają i na jakiej zasadzie działają.Ogólne działanie kosmetyków

Odżywki i maski zawierają składniki aktywne. Są to proteiny, humektanty i emolienty, czyli odpowiednio składniki odbudowujące, nawilżające i natłuszczające. W zależności od kosmetyku, działają one na różnych warstwach włosa.

Więcej o składnikach aktywnych i prawidłowym doborze odżywek i masek znajdziesz tutaj.
Więcej o budowie włosa znajdziesz tutaj.


Regeneracja - maski

W maskach regenerujących, składniki te wnikają we włos i w warstwie korowej uzupełniają ubytki oraz nawilżają i natłuszczają włos, sprawiając, że jest on bardziej elastyczny i miękki. Humektanty dodatkowo tworzą na powierzchni włosa warstwę ochronną i zapobiegają mechanicznym uszkodzeniom włosa. Składniki regenerujące włosy nie wypłukują się tak łatwo przy pierwszym myciu. Pozostają we włosie i odżywiają go. Przy każdym myciu i nakładaniu nowej porcji maski, efekt regeneracji kumuluje się. Przy odpowiednim i regularnym stosowaniu masek, efekty regeneracji są długotrwałe, a stan włosów faktycznie się poprawia.


Kondycjonowanie - odżywki

W kosmetykach kondycjonujących żadne składniki nie wnikają wgłąb włosa. Działają jedynie na zewnętrzną warstwę włosa - osłonkę, dając chwilowy efekt. Kosmetyki kondycjonujące nie wpływają na stan włosa, lecz poprawiają jego wygląd. Efekt kondycjonowania utrzymuje się do pierwszego mycia włosów. Wtedy kosmetyk zostaje spłukany w całości i należy go nałożyć ponownie. Efekt kondycjonowania dają zarówno odżywki do spłukiwania i odżywki bez spłukiwania (kosmetyki w sprayu ułatwiające rozczesywanie włosów).

Podsumowanie

regeneracja kondycjonowanie wlosoww
Mam nadzieję, że po tym wpisie będziesz potrafiła zweryfikować, czy dany kosmetyk zregeneruje Twoje włosy, czy tylko poprawi ich wygląd. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dobrać odżywkę idealnie do swoich włosów, zachęcam do przeczytania tego artykułu.

blog o wsloach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz