15 cze 2017

Jak poradzić sobie z plączącymi włosami? - 5 wskazówek

sposob na placzące sie wlosy
Plączące się włosy potrafią wyprowadzić z równowagi. Szczególnie przy pospiesznym porannym szykowaniu. Niesforne włosy są zazwyczaj oznaką, że w naszej pielęgnacji dzieje się coś niedobrego. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, które pomogą Ci okiełznać włosy.


1. Jak wygląda Twoja pielęgnacja?

Kiedy zauważysz, że Twoje włosy łatwo się plączą, zweryfikuj swoją codzienną rutynę z nimi związaną. Zastanów się, jak myjesz włosy, jak je odżywiasz. Włosy wytarmoszone podczas mycia będą się plątać cały dzień. Nieodpowiednio dobrana maska lub zbyt krótko przetrzymana odżywka również może być sprawcą irytujących kołtunów na włosach.

Więcej o prawidłowym myciu znajdziesz tutaj.
Wpis o dobieraniu masek znajduje się tutaj.

2. Podcięcie końcówek

Często problem z plączącymi się włosami rozwiązuje podcięcie końcówek. Skrócenie włosów o zaledwie centymetr może zrobić ogromną różnicę. Rozdwojone, często przesuszone końce włosów sprawiają dużo kłopotów. Najłatwiejszym i najzdrowszym rozwiązaniem będzie pozbycie się zniszczonych końcówek.

3. Odżywka do rozczesywania

Plączące się włosy łatwiej opanować, stosując odżywkę do rozczesywania. Taki kosmetyk w sprayu rozpylamy na wilgotnych włosach i nasze życie od razu staje się łatwiejsze. Dobra odżywka wygładza włosy i sprawia, że grzebień łatwo się między nimi prześlizguje. Moją ulubiona odzywką do rozczesywania jest na tę chwilę maka 10w1 Bioetiki >klik<

4. Dobre "czesadło"

Trudności w czesaniu mogą powodować nie tylko włosy, ale równie to, czym je czeszemy. Do suchych włosów najlepiej używać szczotki z naturalnym włosiem. Do włosów mokrych polecam grzebienie węglowe. Ich używanie jest o niebo lepsze i zdrowsze dla włosów. Fajną alternatywą jest też szczotka do mokrych i do suchych włosów, czyli TangleTeezer.

Więcej o czesadłach - > klik <

5. Luźny warkocz na noc

Przy dłuższych włosach pamiętaj o luźnym warkoczu na noc. Takie spięcie włosów zapobiega ocieraniu się, plątaniu i niszczeniu włosów podczas snu. po nocy przespanej w warkoczu, rano na pewno będzie łatwiej rozczesać włosy.


Macie jeszcze jakieś sposoby na poplątane włosy?

blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz