16 cze 2017

Jak zapuścić włosy? - 5 wskazówek na szybki porost włosów

jak zapuscic wlosy
Długie włosy to marzenie niejednej kobiety. Która z nas nie chciałaby mieć możliwości zrobienia imponujących fryzur lub po prostu rozpuszczenia włosów długich do łopatek? Dziś daję kilka rad na zapuszczenie włosów.
1. Delikatne traktowanie

Jeśli chcesz zapuścić włosy, musisz się z nimi delikatnie obchodzić. Powinnaś zweryfikować swój sposób mycia i suszenia włosów. Bądź cierpliwa przy czesaniu włosów. Zafunduj im serum do rozczesywania - na pewno wyjdzie im to na dobre.

2. Odpowiednia pielęgnacja

Żeby włosy były mocne i wytrzymały na głowie kilka lat, zanim urosną do pożądanej długości, należy serwować im odpowiednie kosmetyki. Codzienne nakładanie odżywki i maska raz w tygodniu to minimum pielęgnacji. Maski i odżywki powinny być dobrze dobierane. Przeczytasz o tym tutaj.

3. Przyśpieszenie porostu

Żeby włosy rosły szybciej, aplikuj na skórę głowy wcierki. Dwie najważniejsze kwestie dotyczące wcierek to; regularność i odpowiednie dopasowanie kosmetyku. Listę polecanych wcierek znajdziesz tu. Nie należy też zapominać o odpowiedniej diecie. Istnieje cała lista produktów, które pozytywnie działają na skórę głowy i przyspieszają porost włosów >klik<.

4. Minimalizacja strat

Żeby włosów szybko przybywało, musimy zadbać nie tylko o ich przyrost, ale też o zminimalizowanie kruszenia i łamania się włosów na końcach. W tym celu należy regularnie olejować włosy. Olejowane włosy są zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi i tarciem. Dobrą praktyką przy zapuszczaniu włosów jest związywanie włosów w luźny warkocz na noc. Dzięki temu włosy w nocy są bezpieczne i nie grozi im ocieranie się o poduszkę.

5. Podcinanie końcówek

Być może wyda Ci się to dziwne, ale żeby zapuścić włosy, trzeba je od czasu do czasu podcinać. Wystarczy odrobinkę, tylko po to, żeby odświeżyć końce i zapobiec rozdwajaniu się włosów. Włos przycięty dobrymi, ostrymi nożyczkami ma ładne, równe zakończenie, jest silniejszy i bardziej odporny na uszkodzenia.

Planujesz w najbliższym czasie zapuszczanie włosów? Jaka długość włosów Ci się marzy i z jakiej długości starujesz? :)


blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz