14 cze 2017

Pielęgnacja / regeneracja włosów u fryzjera. Czy warto?

pielegnacja włosow u fryzjera regeneracja
Jeśli marzą Ci się piękne, mocne włosy - zapewne nie raz zastanawiałaś się nad skorzystaniem z zabiegów pielęgnacyjnych u fryzjera. Takie kuracje mają wiele plusów i minusów. Poniżej przedstawiam mały bilans zalet i wad oraz moją opinię na ten temat.


Jak wygląda (prawidłowa) pielęgnacja u fryzjera?

Początek wizyty u fryzjera zaczyna się dokładną analizą skóry głowy i włosów. Fryzjer, wiedząc, co dolega Twoim włosom, dobiera odpowiednią kurację, a następnie ją przeprowadza. Takie kuracje polegają zazwyczaj na nałożeniu odpowiedniej maski lub ampułki. Dodatkowo fryzjer może zaproponować kurację w saunie (mały "chełm" nakładany na głowę), w celu przyspieszenie i polepszenia efektów kuracji. Często w salonach można spotkać się z "pielęgnicą", czyli prostownicą do kuracji pielęgnacyjnych. Zabieg pielęgnicą pozwala składnikom masek na lepsze wchłonięcie.

Przy każdej wizycie fryzjer powinien pytać klienta o jego wrażenia i obserwacje. Powinien też przeprowadzać krótką analizę włosów, aby sprawdzić, czy wybrany kosmetyk działa w odpowiedni sposób i przynosi zamierzone efekty.

Niestety pielęgnacja w salonie fryzjerskim często wygląda inaczej... Dobrze wiemy, że fryzjerzy potrafią wykazać się brakiem umiejętności nawet przy prostym podcięciu końcówek. Niestety nie jest inaczej przy pielęgnacji. Źle dobrana kuracja w najlepszym przypadku może nie przynieść efektu, a w najgorszym zniszczyć włosy. Często zdarza się też, że fryzjerzy "wciskają" klientowi pielęgnację, ponieważ otrzymują od kwoty wydanej przez klienta jakiś procent. Jeśli na zdrowych włosach wykonamy na przykład kurację proteinową, włosy staną się suche i sztywne. Klientka wyjdzie niezadowolona i w dodatku bez pieniędzy...

Jak wiadomo, salony fryzjerskie współpracują często z jakąś marką. Od tej marki otrzymują szkolenia na konkretne produkty i kuracje. Często fryzjerzy nie mają odpowiedniej wiedzy o pielęgnacji włosów, a jedynie dobierają kurację według "klucza" danego przez producenta kosmetyków. Taka pielęgnacja nie może przynieść nic dobrego.


Zalety pielęgnacji u fryzjera


Szybkie efekty
Pielęgnacja odpowiednio przeprowadzona przez fryzjera daje szybkie i widoczne efekty. Kosmetyki profesjonalne mają silniejsze działanie od kosmetyków dostępnych dla "zwyklych" (czyt. niefryzjerskich ;) ) ludzi.

Łatwa opcja
Zabiegi przeprowadzone przez profesjonalistę są dobrze dobrane i widocznie poprawiają stan włosa. Ty sama nie musisz martwić się tym, co dolega Twoim włosom. Idziesz do fryzjera i sprawa załatwiona. Jest to zdecydowanie łatwiejsza opcja pielęgnacji.

Chwila dla Ciebie
Pielęgnacja u fryzjera nie musi być tylko jednym punktem z listy obowiązków. Taki zabieg może być fajną okazją, żeby zrobić coś dla siebie. Znam niewiele osób, które nie lubią masażu głowy i przyjemnego mycia ;) Wizyta u fryzjera to często jeden z niewielu momentów, kiedy możemy się wyciszyć i nie robić kompletnie nic.

Wady


Wysoka cena
Nie ma się co oszukiwać. Ceny zabiegów pielęgnacyjnych są bardzo wysokie. Ale też nie ma się temu co dziwić. Taka pielęgnacja trwa minimum godzinę. W tym czasie fryzjer wykonując farbowanie, mógłby zarobić dużo więcej.

Nie mniej jednak, ze strony klienta wygląda to tak, że płaci za pielęgnację duuuużo więcej, niż zapłaciłby za sam produkt. Szkopuł w tym, że wiele profesjonalnych kosmetyków jest dostępnych tylko dla salonów.

Konieczność regularnych wizyt
Żeby pielęgnacja przyniosła efekty, musi być zachowana regularność. O ile w warunkach domowych nie jest to problemem, o tyle regularne umawianie się na godzinną pielęgnację jest czasochłonne i kosztowne.

Moja opinia

Prawda jest taka, że efekty fryzjerskiej pielęgnacji możemy bardzo łatwo uzyskać w warunkach domowych. Wystarczy troszkę wiedzy o kosmetykach, analizy włosa i mamy gotową diagnozę. Przy odpowiedniej codziennej pielęgnacji, możemy uzyskać naprawdę dobre efekty. Moim zdaniem nawet lepsze. Sądzę, że częste nakładanie, wcierek, masek odżywek i serum w domu zadziała lepiej niż profesjonalna kuracja raz na tydzień (lub rzadziej). Jak wiadomo w pielęgnacji najważniejsza jest regularność. I to jest wielki plus pielęgnacji domowej ;)
Podsumowując: jeśli nie chcesz za bardzo wgłębiać się w pielęgnację i chcesz zrobić coś dobrego dla siebie, to pielęgnacja w dobrym salonie fryzjerskim będzie świetnym wyborem.
Jeśli jednak nie chcesz wydawać dość sporych sum i interesuje Ciebie pielęgnacja włosów, lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie pielęgnacja domowa.

Myślisz, że warto by dopisać coś jeszcze do listy plusów i minusów? Jak jest twoja opinia na temat pielęgnacji u fryzjera?

blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz