14 cze 2017

Wcierki do włosów - Jak stosować? Jak wybrać? Jakie dają efekty?

wcierki do wlosow
Wcierki do włosów stosowane są na szybszy porost włosów. Wyjątkiem są lecznicze wcierki/ampułki na łupież, ale tym zajmiemy się kiedy indziej. W dzisiejszym wpisie przedstawiam najpopularniejsze wcierki na szybszy porost włosów oraz odpowiadam na najczęstsze pytania: Jak stosować wcierki? Jak często ich używać? Czy wcierki do włosów faktycznie przyspieszają rośnięcie? Jesteś ciekawa? Zapraszam.

Czym jest wcierka?

Wcierka to kosmetyk do skóry głowy, składający się zazwyczaj z naturalnych wyciągów i ekstraktów. Jego konsystencja jest dosyć leista, co bardzo ułatwia aplikację.
Podstawowe zadania wcierki to:
- normalizacja wydzielania sebum (zredukowanie nadmiernego przetłuszczani się)
- nawilżenie skóry głowy
- pobudzenie cebulki włosa do szybszej produkcji
- wzmocnienie cebulki i zapobieganie wypadaniu włosów


Jak nakładać wcierkę do włosów?

Większość wcierek stosujemy na czystą skórę głowy, zaraz po myciu. Włosy powinny być suche lub lekko wilgotne. Nie należy nakładać wcierki na mokre włosy, ponieważ rozwodni się, spłynie po włosach i nie zadziała w pełni.

Niektóre wcierki, te olejowe, lepiej stosować przed myciem, żeby nie przetłuszczały włosów. Trzeba pamiętać, że wcierka powinna zostać na włosach przez dłuższy czas, żeby miała szansę zadziałać. Oleiste wcierki najlepiej nakładać minimum godzinę przed myciem włosów.

Wcierkę najłatwiej jest zaaplikować przy pomocy strzykawki (oczywiście bez igły!). Za jej pomocą nakładamy równomiernie produkt przy samej skórze głowy. Działanie wcierki przyspiesza delikatny masaż skóry głowy. Przy masażu pamiętaj jednak, żeby nie trzeć zbytnio włosów, bo może je to uszkodzić.

Jak często używać wcierki do włosów?

Wcierki do włosów powinny być używane regularnie. Tylko tak mogą w pełni wykazać swoje działanie. Najlepiej, gdybyś używała wcierki codziennie, nawet w dni, kiedy nie myjesz włosów. Wyjątkiem mogą być wcierki przetłuszczające włosy. Takie wcierki powinny być stosowane przed każdym myciem.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Wcierki do włosów potrzebują trochę czasu, aby zadziałać. Poprawę stanu skóry głowy można zaobserwować już po kilku użyciach. Jeśli chodzi o przyspieszenie wzrostu włosów, musimy wykazać się cierpliwością. Dobrze wypróbować daną wcierkę minimum przez miesiąc, zanim oceni się efekty na włosach.

Jak wybierać wcierki? Czy lepsze są te z alkoholem czy bez?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, który rodzaj wcierek jest lepszy. Alkohol we wcierkach ma za zadanie spotęgować i przyspieszyć działanie wcierki. Pod tym względem wcierki alkoholowe są lepsze. Jednak nie będą one odpowiednie dla każdego. Osoby z delikatną skórą głowy powinny raczej sięgnąć po wcierki bez alkoholu, ponieważ te alkoholowe mogą podrażniać skórę.
Pamiętaj, że jeśli podczas używania wcierki, zauważysz niepokojące zmiany na skórze głowy, należy zaprzestać używania kosmetyku.
Najlepszym sposobem na znalezienie wcierki idealnej dla siebie jest jak zwykle eksperymentowanie. Wypróbuj kilka popularnych i dobrze ocenianych wcierek i wybierz najlepsza dla siebie.
Poniżej przedstawiam kilka dobrych wcierek, wraz z linkami do opinii.

Najpopularniejsze wcierki


Jantar firmy Farmona
Jak wybrac wcierke do wlosowEfa Pharm, serum łopianowe przeciwko wypadaniu włosów
Jak nakładac wcierke do włosowRadical firmy Farmona - odżywka wzmacniająca do włosów zniszczonych i wypadających
wcierka na porost włosow


Olejek łopianowy z czerwoną papryką firmy Green Pharmacy
wcierka na szybkie rosniecie wlosowOdżywka stymulująca wzrost włosów HairMedic
wcierka do wlosów jantar


Domowe Receptury, Witaminy dla Włosów
wcierka do włosow jantar

Tonik przeciwko wypadaniu włosów, receptury Agafii

wcierki do włosow opinie

Ecolab, Serum stymulujące do włosów suchych
Jak stosować wcierki do włosow


Stosujesz wcierki do włosów? Jak jest Twoja ulubiona? Czy u Ciebie lepiej sprawdzają się wcierki alkoholowe czy te bez alkoholu? Podziel się opiniami! :)

blog o wlosach
blog o wlosach
wlosy blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz